Jesteś tutaj: Start / O nas

O nas

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

budynek1

Nasze Przedszkole ma już 70 lat.

Nasze przedszkole zlokalizowane jest w centrum miasta, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu, z dala od głównej ulicy. Otoczone jest bujną zielenią starych drzew, co sprawia, że panuje tu specyficzny, przyjemny klimat. Mamy duży ogród z  placem zabaw. Znajdziemy tu ślizgawki, pomosty, huśtawki bocianie gniazda, wspinaczki, karuzele. Dla małych budowniczych –  piaskownice. Kiedy przekroczymy próg budynku przedszkola, przywitają nas stali jego mieszkańcy, czyli świnka morska, mieszkająca tuż obok papużek falistych, a kawałek dalej, ogromne akwarium, z mnóstwem kolorowych rybek. Panuje tu szczególnie przyjazny dla dzieci klimat, bo tworzą go kompetentne i miłe wychowawczynie, wkładające ogrom wysiłku, by  dzieci czuły się tu po prostu bardzo dobrze. By nie tęskniły za rodzicami, zdobywały pierwsze umiejętności i wiedzę, która niejednokrotnie zaskakuje samych rodziców. Wszystko to sprawia, że rodzice chętnie powierzają nam opiekę nad swoimi pociechami, a i one nie marudzą, kiedy mama woła o świcie: Wstawać smyki! Czas do przedszkola!

Placówka jest otwarta w godzinach od 6:30 do 16:00.

obraz1

Artykuły

2 września 2023

Kmiany kierownicze od 01.09.2023r.

Pod koniec czerwca burmistrz Krosna Odrz. ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Przedszkola nr 1
im. Przyjaciół Stumilowego Lasu w Kośnie Odrz. 

27.07.2023r. odbył się konkurs na dyrektora Przedszkole nr 1 im. Przyjaciół Stumilowego Lasu. Od 1 września dyrektorem Przedszkola będzie Pani Kinga Kowal.  Na profilu społecznościowym Pani Zuzanna Adułło przekazała podziękowania i życzenia: "Ogromnie się cieszę, że mam tak znakomitą następczynię, która z pewnością nie tylko będzie kontynuować nasze tradycje ale jeszcze je rozwinie. Czas na młode pokolenie. Ja serdecznie dziękuję za prawie 33 lata wsparcia jakie otrzymywałam że strony mojego zespołu, Rodziców i cudownych, powracających do nas wychowanków. Liczę, że takie wsparcie otrzyma także Pani Kinga Kowal, przy której jeszcze jakiś czas będę trwać. Powrócę w pełni do zadań nauczyciela. Dlatego do zobaczenia po wakacjach. Miłego odpoczynku." (Zuzanna Adułło).

Jak pisze gazeta Tygodniowa: "Podania o przystąpienie do konkursów można było składać w Urzędzie Miasta w Krośnie Odrz., najpóźniej do czwartku (13.07.). Od tego czasu minął już ponad miesiąc. Co zatem wiadomo w kwestii obsady wspomnianych stanowisk? – W wyniku przeprowadzonej procedury konkursowej wyłoniono dyrektora Przedszkola nr 1 im. Przyjaciół Stumilowego Lasu. Od 1 września 2023 r. do 31 sierpnia 2028 r. funkcję tę pełniła będzie Kinga Kowal – poinformowała Jolanta Adułło-Hoffmann" (https://www.tygodniowa.pl/dyrektorskie-roszady-w-przedszkolach/)

24 września 2022

Trochę historii...

Przedszkole istnieje od 1 września 1951r. Placówka mieści się przy ul. Srebrna Góra 2, w centrum miasta
a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu, z dala od głównej ulicy. Otoczone jest bujną zielenią starych drzew, co sprawia, że panuje tu specyficznym przyjemny klimat. W roku 2009 placówce nadano imię "Przyjaciół Stumilowego Lasu". Od 15 stycznia 1991r. do 31.08.2023r. dyrektorem placówki była Zuzanna Adułło. Od dnia 01.09.2023r. funkcję tą objęła Kinga Kowal.

Przedszkole nr 1 na Srebrnej Górze (Silberberg). Przed wojną był tam kompleks mieszkalny dowódcy 52. Regimentu Armii Pruskiej. Na zdjęciu żołnierz stojący przy koniach, a także ówczesny wygląd przedszkola oraz charakterystyczna budka dla wartownika przy wejściu. Fotografia pochodzi z 1909 roku.

dyrektor1

Dyrektor Przedszkola nr 1 im. Przyjaciół Stumilowego Lasu w Krośnie Odrzańskim oraz Kierownik Klubu "Maleństwa" w Krośnie Odrzańskim - Zuzanna Adułło