Jesteś tutaj: Start / O nas

O nas

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

budynek1

Nasze Przedszkole ma już 70 lat.

Nasze przedszkole zlokalizowane jest w centrum miasta, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu, z dala od głównej ulicy. Otoczone jest bujną zielenią starych drzew, co sprawia, że panuje tu specyficzny, przyjemny klimat. Mamy duży ogród z  placem zabaw. Znajdziemy tu ślizgawki, pomosty, huśtawki bocianie gniazda, wspinaczki, karuzele. Dla małych budowniczych –  piaskownice. Kiedy przekroczymy próg budynku przedszkola, przywitają nas stali jego mieszkańcy, czyli świnka morska, mieszkająca tuż obok papużek falistych, a kawałek dalej, ogromne akwarium, z mnóstwem kolorowych rybek. Panuje tu szczególnie przyjazny dla dzieci klimat, bo tworzą go kompetentne i miłe wychowawczynie, wkładające ogrom wysiłku, by  dzieci czuły się tu po prostu bardzo dobrze. By nie tęskniły za rodzicami, zdobywały pierwsze umiejętności i wiedzę, która niejednokrotnie zaskakuje samych rodziców. Wszystko to sprawia, że rodzice chętnie powierzają nam opiekę nad swoimi pociechami, a i one nie marudzą, kiedy mama woła o świcie: Wstawać smyki! Czas do przedszkola!

Placówka jest otwarta w godzinach od 6:30 do 16:00.

obraz1

Artykuły

24 września 2022

Trochę historii...

Przedszkole istnieje od 1 września 1951r. Placówka mieści się przy ul. Srebrna Góra 2, w centrum miasta
a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu, z dala od głównej ulicy. Otoczone jest bujną zielenią starych drzew, co sprawia, że panuje tu specyficznym przyjemny klimat. W roku 2009 placówce nadano imię "Przyjaciół Stumilowego Lasu". Od 15 stycznia 1991r. aż po dzień dzisiejszy dyrektorem placówki jest Zuzanna Adułło.

budynek2

Przedszkole nr 1 na Srebrnej Górze (Silberberg). Przed wojną był tam kompleks mieszkalny dowódcy 52. Regimentu Armii Pruskiej. Na zdjęciu żołnierz stojący przy koniach, a także ówczesny wygląd przedszkola oraz charakterystyczna budka dla wartownika przy wejściu. Fotografia pochodzi z 1909 roku.

dyrektor1

Dyrektor Przedszkola nr 1 im. Przyjaciół Stumilowego Lasu w Krośnie Odrzańskim oraz Kierownik Klubu "Maleństwa" w Krośnie Odrzańskim - Zuzanna Adułło